2022-06-14     Bazylego, Elizy, Justyny     Orlik Park Mickiewicza, Orlik os. Krzyszkowice, Orlik Śledziejowice

Drużyna OLIMP zwycięzcą LIGI MISTRZÓW ORLIK 2011


16 października 2011 r. na boisku sportowym Orlik – Park Mickiewicza odbędzie się pierwsza edycja turnieju piłkarskiego LIGA MISTRZÓW ORLIK 2011Od kwietnia do października na boisku sportowym Orlik w Parku Mickiewicza w Wieliczce, dwa razy w tygodniu (wtorek, czwartek) w godz. 17.00-22.00 odbywają się mecze Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej o puchar burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka Artura Kozioła. Uczestniczące drużyny rozstawione są do I oraz II ligi. Każdego tygodnia liga amatorów zbiera wokół siebie wiele drużyn, a także sporą grupę oglądających. Celem rozgrywek jest integracja zawodników oraz popularyzacja piłki nożnej w Gminie Wieliczka.


W dniu 1 października 2011 r. na terenie obiektu sportowego Orlik Park Mickiewicza, odbędzie się Piknik Sportowy - impreza integracyjna zorganizowana przez Zespół Profilaktyki i Ochrony Zdrowia Osób Niepełnosprawnych Urzędu Miasta i Gminy Wieliczka.


W dniu 21 sierpnia br. na Orliku w Parku Mickiewicza odbył się turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka w siatkonodze. Pierwszy, organizowany w tej dyscyplinie turniej w naszej gminie, zgromadził liczną grupę zawodników. Dla uczestników przygotowano pamiątkowe dyplomy i puchary.


Tradycyjnie, z okazji święta patronki górników odbył się szereg cyklicznych wydarzeń sportowych. Podczas Dni Św. Kingi, miłośnicy sportu mieli okazję uczestniczyć m.in. w XI edycji Biegu św. Kingi, na „Orliku” w Parku A. Mickiewicza został rozegrany, już po raz trzeci Turniej Trampkarzy o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka, współorganizowany z małopolskim Związkiem Piłki Nożnej Podokręgiem Wielickim, w sali Magistrat odbył się mecz szac


Odwiedzin :
© Urząd Miasta i Gminy Wieliczka