2022-06-14     Bazylego, Elizy, Justyny     Orlik Park Mickiewicza, Orlik os. Krzyszkowice, Orlik Śledziejowice
Strona główna -> Orlik Koźmice Wielkie

Podczas II Dni Koźmic odbyło się uroczyste otwarcie czwartego w gminie Wieliczka kompleksu boisk Orlik, usytuowanego nieopodal boiska Klubu Sportowego „Wilga” w Koźmicach Wielkich.

Uczniowie miejscowego gimnazjum zapewnili oprawę artystyczną widowiska, wzorowaną na otwarciu igrzysk olimpijskich. Wśród licznie zgromadzonych gości obecni byli: wicemarszałek Województwa Małopolskiego Wojciech Kozak, starosta wielicki Jacek Juszkiewicz, burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Artur Kozioł wraz z zastępcami: Urszulą Rusecką i Łukaszem Sadkiewiczem, Przewodniczący Rady Miejskiej w Wieliczce Tadeusz Luraniec, radni Rady Powiatu Wielickiego oraz Rady Miejskiej w Wieliczce, sołtysi Koźmic Małych i Wielkich (obu kadencji). Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali samorządowcy i lokalni działacze wraz z miejscową młodzieżą a ksiądz proboszcz Milan Michalak poświęcił nowopowstały kompleks boisk. Sobotnie uroczystości na Orliku poprowadził Ireneusz Rozwadowski. Po przemówieniach i przecięciu wstęgi odbył się pokaz wschodnich sztuk walki.

Pierwszy mecz na boisku do piłki nożnej odbył się pomiędzy działaczami samorządowymi i działaczami klubu KS Wilga Koźmice Wielkie. Natomiast kolejny mecz został rozegrany na wielofunkcyjnym boisku pomiędzy Kołem Gospodyń Wiejskich i Radą Sołecką Koźmic Wielkich.

W pierwszy dniu Dni Koźmic odbyły się również: Rodzinny Turniej Piłki Plażowej "O Puchar ks. Proboszcza", w którym uczestniczyło 7 zespołów; Turniej Szachowy w grze błyskawicznej, do którego stawiło się 66 zawodników; a także zmagania w skoku w dal (udział 23 osób), w pchnięciu kulą oraz Turniej Sportowy Rodzin w konkurencjach zręcznościowo - sprawnościowych.

W niedzielę całość uroczystości koncentrowała się wokół sceny, która umiejscowiona była na dziedzińcu szkolnym jak również w najbliższej okolicy, gdzie przygotowano różnrodne atrakcje.

Poniżej zdjęcia z otwarcia kompleksu sportowego Orlik Koźmice Wielkie


Odwiedzin :
© Urząd Miasta i Gminy Wieliczka